Κυριακή 29 Μαρτίου 2009

Έμεινε με τις ευκαιρίες και τις εντυπώσεις η Καστοριά...

Έχασε από τον Ιωνικό Νικαίας με σκορ 2-0

Μεγάλη ευκαιρία για να... αποδράσει με το "τρίποντο" από τη Νίκαια έχασε η Καστοριά.

Στην αναμέτρησή της με αντίπαλο τον Ιωνικό, ιδίως στο α’ ημίχρονο, ήταν κυρίαρχη του "παιχνιδιού", δημιουργώντας 3-4 κλασικές ευκαιρίες, αλλά πότε από ατυχία και πότε από αστοχία, δεν κατάφερε να τις εκμεταλλευτεί.

Η άτυχη και άδικη στιγμή της Καστοριάς ήρθε στην εκπνοή του α’ ημιχρόνου (44’) όταν ο Φαμπίνιο, με κεφαλιά, άνοιξε το σκορ για τους Νεαπολίτες. Όμως, το γκολ αυτό προκάλεσε θύελλα διαμαρτυριών από τους παίκτες της Καστοριάς προς τον διαιτητή, οι οποίοι υποστήριξαν ότι στη φάση αυτή είχε προηγηθεί επιθετικό φάουλ του Τσερκέζου.

Ο Ιωνικός, που στο δεύτερο ημίχρονο ανέβασε την αποδοσή του και δεν επέτρεψε στην Καστοριά να τον απειλήσει, έφτασε και σε δεύτερο τέρμα στο 78', με ψηλοκρεμαστό πλασέ του Γκόγκα.

Το ματς ολοκληρώθηκε με σουτ του Σικαλόπουλου στις καθυστερήσεις, το οποίο σταμάτησε στο δοκάρι της εστίας του τερματοφύλακα Πουρή.

*Για το πανελλήνιο πρωτάθλημα Νέων Β’ Εθνικής, η Καστοριά με γκολ που σημείωσε ο Μπάτζιος επικράτησε με σκορ 1-0 του Ιωνικού.